Altın Varantları Avantajları ve İşlem Yöntemleri

0

Altın Varantları Avantajları ve İşlem Yöntemleri

Yatırım aracı olarak altın varantları avantajları oldukça çoktur. Alışı ve satışı arasında ki fiyat farkı oldukça düşüktür. İşlem gören piyasada sık sık kota uygulaması olmaktadır. Buda manipülasyonun önüne geçtiğinden dolayı ani piyasa dalgalanmalarından doğacak mağduriyet azalmaktadır. Yine zaman zaman minimal yatırım sermayeleri oldukça uygun hale gelmektedir.

Yeni yatırımcıların piyasada işleme başlaması oldukça kolaylaşmaktadır. Fiyatlar az çok belli olduğundan dolayı düşüşte zarar oranları düşük olurken, yükselmelerde kar çok daha fazla olabilmektedir. Piyasanın sınırlı dezavantajı bulunmaktadır. Bu dezavantajların arasında kaldıraç değerlerinin yüksek olmamasını, sınırlı vade imkanını sayabiliriz.

Altın Varantı Nedir?

Varant, belirli bir menkul kıymete ya da finansal varlığa dayalı bir değeri yatırımcıya sabit bir fiyattan, primli olarak alma ya da satma hakkı veren bir çeşit araçtır. Peki, altın varyantı nedir? Altın varantı, daha çok nakitle işlem gören piyasalarda altının ONS değeri üzerinden belirli bir süre aralığında veya o sürenin sonunda satma hakkı veren bir tür menkul kıymet haline getirilmiş seçeneklerdir.

Türkiye de altın varantları İstanbul Borsası Pay Piyasasında işlem görmektedir. Genelde işlemler aracı kurumlar üstünden yapılmaktadır. Eğer altın varantı avantaları elde etmek için alıp satmayı düşünüyorsanız opsiyonları iyi değerlendirmeniz gereklidir. Böylece karlı bir yatırım yapmak konusunda önemli kazanımlara da sahip olmak mümkün olmaktadır.

Nasıl Atın Varantı İşlemi Yapılabilir?

Normal hisse alım satım piyasasında yapılan işlemler kadar, basit bir şekilde altın varantı alım satımı yapılabilmektedir. İlk olarak altın varantı alım satımı için uygun bir yatırım hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınızı buna uygun şekle sokabilmeniz içinde piyasada işlem yapmayı kabul ettiğinizi gösterir. Böylece yatırım piyasalarında etkili bir düzeyde yatırım yapma fırsatına da sahip olursunuz!

Varant Müşteri Sözleşmesini imzalamanız şarttır. Bu noktadan sonra spot piyasalardan lot olarak alım yapıp satabilirsiniz. Tek yapmanız gereken grafik okuyup altın varantları avantajları arasında en makul olanı seçmektir. Alım- satım yaparken elde edilen kar sizin hesabınıza döner, zarar gördüğünüz noktada ise işlemi sınırlayarak zararınızı azaltmanız mümkündür. Bütün bu bilgiler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.