Binance Global’e Nasıl Para Yatırılır? Binance Global’e TL Yatırma 2023

0

Binance, barındırdığı alt coin sayısı, işlem hacmi ve işlem yapan kullanıcı sayısı bakımından dünyadaki en yoğun ve büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Bir çok listede de en güvenilir kripto para borsası olarak gösterilmektedir. Türkiye’de Binance TR olarak hizmet veren Binance, hem global hem de ulusal işlemlerden kaynaklı olarak ülkemizde de en çok tercih edilen kripto para borsalarının başında gelmektedir. Yatırımcılar kullanmak için Binance Global’e para yatırma işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Her ne kadar Binance TR borsası açılmış olsa da, halen Binance Global’e olan ilgi artarak deva etmektedir.

Kripto para borsa kullanıcıların Binance borsası ile ilgili merak ettikleri bazı konular vardır. Bu konular arasında ilk sırada yer alanı ise Binance Global’e nasıl para yatırılır sorusu olmaktadır. Binance Global’e Türkiye’den aracı kurum kullanmadan işlem yapmak artık mümkün olmadığı için yapılmak istenen bu işlem Binance TR üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Binance Global’e Para Yatırma

Geçtiğimiz yıllarda başlayan ve aralıksız olarak büyümekte olan işlem hacmi ve kazanç durumu, her geçen gün daha fazla kişinin kripto para piyasaları üzerinde işlem yapmasına imkan tanımaktadır. Ülkemizde hali hazırda faaliyet gösteren kripto para borsaları yatırımcılara bir hayli heyecanlı süreçler yaşatsa da hem hareketlilik hem de alt coin seçenekleri bakımından global kripto piyasalarına ilişkin işlem yapmak yatırımcıların nihai hedefi olarak değerlendirilmektedir.

Global kripto borsaları yatırımcılara daha da fazla alt coin üzerinden işlem yapmayı sağladığı için, yatırımcılar küresel olarak en çok işlem hacmine sahip olan coin borsaları üzerinden global faaliyetlerde bulunmayı tercih etmektedir. Söz konusu bu durum, birçok kişinin en çok işlem hacmine sahip kripto para borsası olan Binance’i tercih etmesine neden olmakta ve bu durumda da Binance Global’e nasıl para yatırılır sorusu sıkça gündeme gelmektedir.

Binance Global hesabına para transferi nasıl yapılır? Binance Global’e par yatırma yolları 2022

Bilindiği üzere Binance TR, Binance Global’in ülkemizdeki adresi olarak faaliyet göstermektedir. Ancak ülkemizde doğrudan global para borsalarına TL olarak para gönderilememekte hatta İninal ya da Papara gibi uygulamalar ile de doğrudan işlem yapılamamaktadır. Bu durumda Binance Global’e Binance TR üzerinden para transferi bu açığı doldurmaktadır. Oldukça kısa süren bu işlemin gerçekleşmesi için Binance TR hesabı ile Binance Global hesaplarının olması ve bu hesapların da birbiri ile bağlantılı olması gerekmektedir.

Binance TR Üzerinden Binance Global’e Para Aktarma

Kripto para yatırımcıları ülkemizde faaliyet gösteren para borsaları üzerinden çeşitli işlemler gerçekleştirebilmektedir. Söz konusu bu işlemler arasında Binance TR üzerinden Binance Global’e para aktarma da yer almaktadır. Bu işlem için Binance TR üzerinde kayıtlı bir hesabın bulunması gereklidir. Öncelikli olarak Binance TR’ye para aktarımının yapılması gereklidir. Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden zaman sınırlaması olmadan hesaba para aktarmak mümkündür. Diğer bankalar için ise mesai saatleri içinde para yatırma gerçekleşebilmektedir.

Binance TR hesabına TL üzerinden para aktardınız. Ancak bu miktarı Binance Global’e TL olarak göndermeniz mümkün değildir. Bu durumda hesabınızda bulunan TL’yi BTC, USDT, ETH ya da farklı bir alt coine çevirerek para aktarma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Dolar’ın coin karşılığı olan USDT bu işlemde en çok tercih edilen coin olarak değerlendirilmektedir. Stabil bir coin olarak ele alındığı için ani parite değişimleri yaşanmaz, bu durumda da uluslararası düzlemde işlem yapmak için elverişli bir coin olarak işlem görmektedir. TL’yi farklı bir coin türüne çevirdikten sonra, sayfanın üst kısmında yer alan transfer seçeneğinden Binance TR>Binance işlemini seçip, hesabınızda bulunan kripto coini Binance Global hesabına aktarım yapılabilmektedir.

Binance Global’e Para Yatırırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Geçtiğimiz yıl Papara ya da İninal gibi uygulamalar üzerinden para transferinin yasaklanması üzerine bu işlem artık Binance TR üzerinden yapılabilmektedir. Binance Global’e nasıl para yatırılır sorusunun cevabı Binance TR üzerinden yapılabileceği şeklinde verilmektedir. Ancak Binance TR üzerinden de söz konusu bu işlemin yapılması esnasında dikkat edilecek bazı önemli noktalar vardır.

Doğrudan TL cinsinden transfer yapılamadığı için hesapta bulunan TL’nin USDT, BTC, ETH gibi çeşitli coin türlerinden birine dönüşmesi gereklidir. TL karşılığı alınan coin Binance Global’e transfer edilebilmektedir. Bu işlemde coin transferinin yapılacağı ağın seçimi büyük bir dikkat ve özen gerektirmektedir. Tercih edilecek olan ağ hem Binance TR hem de Binance Global hesabında aynı ağ olması gereklidir. Aksi halde her iki hesaptaki ağ farklı olur ise transfer edilen coin farklı bir hesaba gönderilebilmektedir. Bu nedenle söz konusu bu işleme aşina olabilmek ve öğrenmek için küçük miktarlarda birkaç defa deneme yapılması tavsiye edilmektedir.

Transfer işleminde her bir ağ için farklı komisyon ücretleri de belirlenebilmektedir. Gönderen hesap ile alan hesap tarafından seçilen ağ aynı ağ ise, transfer işlemi bittikten ve güvenlik teyitleri tamamlandıktan sonra kesilen komisyon hesaba aktarılmaktadır. Binance TR hesabından Binance Global hesaba transfer tamamlanınca kripto para borsasında dilediğiniz gibi işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.