Yurtdışından Türkiye’ye Para Transferi

0

Banka kesintileri nedeniyle yurt dışına para yollamak sıkıntılı bir işlemdir. Gelin birlikte Yurtdışından Türkiye’ye para transferi için en iyi yolları ele alalım!

  • Transferwise (Wise): Elli altı ayrı para biriminde döviz kurunda kesintisiz olarak çevirim yapabilirsiniz. Parayı gönderdiğiniz günün kuruna göre işlem yapar. Ayrıca paranızı tutmanız durumunda da kesinti yapılmaz. Yalnızca %1 komisyon kesilir. Diğer artısı ise SWIFT ve BIC kodlarına gerek duyulmaz. Yurtdışından Türkiye’ye Para Transferi güvenilir yöntemdir. Çünkü çalıştığı tüm ülkelerden lisansa sahiptir.
  • Transfergo: Transfergo’da göze çarpan ilk şey ziraat bankası ile çalışıyor olması. Diğer bir özellik ise eğer hızlı gönderim istemezseniz birkaç iş gününde ücretsiz olarak gönderim sağlar. Aynı gün içinde para gönderimi yapmak isterseniz yedi lira civarı komisyon keser. Diğer iyi yanı ise; para miktarına göre komisyon ücreti değişmez, sabittir. Bu sayede yüklü miktarda yurtdışından Türkiye’ye para transferi için en iyi yöntemdir diyebiliriz.

Türkiye’den Yurtdışına Para Gönderme

Swift, western union gibi işlemlerde komisyon ücretleri yüksektir. Bu da müşterileri alternatif seçeneklere yönlendirir. Bunun başında transferwise gelir. Transferwise ile para gönderme ve para alma için e-mail ile ücretsiz üye olmalısınız. Uygulama da Türkçe seçeneği mevcut. Ayrıca Türkçe hizmet veren müşteri hizmetleri de var.

UPT; açılımı Ucuz Para Transferi’dir. PTT’nin sunduğu bir hizmettir. Yaklaşık binde beş oranında komisyon ücreti keser. Bu yöntemle ile karşı tarafın IBAN’ına direkt gönderim sağlayabilirsiniz. Günümüz koşullarında yurt dışına para gönderme söz konusu olduğunda karşımıza farklı seçenekler çıkar. Dolayısıyla yurt dışından ülkemize de para gönderme söz konusu olduğunda karşımıza geniş kapsamlı bir faaliyet alanı çıkar!

Uluslar arası Para Transferi

Western union ile yurt dışına para transferi yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak şarttır. Tc vatandaşıysanız kimlik kartınızla veya pasaportunuzla işlem yapabilirsiniz. Sizin gönderdiğiniz parayı alacak olan kişiye MTCN No vermelisiniz. Western union şubelerinden para gönderim limitlerini öğrenebilirsiniz.

Transferwise; son yıllarda yurtdışından Türkiye’ye para transferi için en çok tercih edilen yöntemlerden. Avrupa Birliği tarafından FCA lisansına sahiptir. Hem para güvenliğinizi hem de kişisel verilerinizin güvenliğini sağlar. Yalnızca birkaç dakika süren beş adımla para transferi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.