Acil Para Bulma Yöntemleri, Acil Nakit Bulma Yolları

0

“Para ile mutluluk satın alınamaz” sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Bir yere doğru olan bu söz bazı noktalarda kendisiyle çelişme gösterir. Evet, para belki mutluluğu satın alamayız lakin bizi mutlu edecek imkanlara ulaşımımızı sağlayan aracı görevi görür. Ayrıca eminiz ki Porsche içinde ağlamak ile Volkswagen marka bir aracın içinde ağlamak arasında dağlar kadar fark var. Günümüzde ister hayalleri için isterse borçları nedeniyle olsun pek çok insan acil para bulma yöntemleri arayışındadır. Gün içerisinde karşılarına çıkabilecek ani bir yatırım fırsatının da neden olabileceği acil para ihtiyacı için çeşitli seçenekler mevcuttur. Böyle durumlar için size 1 saatte nakit sağlayacak acil para bulma yöntemleri ve acil nakit para bulma yöntemleri listesi oluşturduk.

ACİL PARA BULMA YÖNTEMLERİ

1-) Senetle Altın Almak: Eskiden illegal olarak tefecilerin yaptığı bu işi artık yasalara uygun şekilde kuyumcular yapmaktadır. Bu imkan sayesinde şehrinizde bulunan kuyumculardan senet karşılığında altın alabilir ve bozdurarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

2-) Kredi Kartından Taksit: Kullandığınız bankanın kredi kartı limiti kadar parayı taksitli şekilde nakit çekim yapabiliyorsunuz. Bu seçenek günümüzde en sık kullanılan acil nakit para bulma yöntemleri arasında yer alır.

3-) Elektronik Eşya Bozdurma: Birçok kişinin kullandığı bir diğer yöntem ise dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları, televizyon gibi elektronik eşyaların taksitle alınıp sıfır kutuda satılmasıdır. Bu sayede bir nevi uzun vadede geri ödenmek üzere nakit para elde edebilirsiniz.

ACİL NAKİT PARA BULMA YÖNTEMLERİ

1-) Kredi Kartı ile Altın Almak: Nakit paraya ihtiyacı olanların sıkça tercih ettiği bu yöntemde kredi kartınız üzerinde kuyumcuya giderek altın alıyorsunuz. Ardından farklı bir kuyumcu aracılığıyla bozdurduğunuz bu altın sayesinde nakit para ihtiyacınızı bir nebzede olsa karşılayabilirsiniz.

2-) Senet İmzalamak: Senetle nakit para imkânı sunan tek yer kuyumcular değil. Son dönemlerde çeşitli şirketlerde belirli bir vadede ödenmek üzere imzalanan senet karşılığında toplu nakit para vermeye başladılar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta senedin üzerinde yazan tutarla almak istediğiniz tutarın aynı olmasıdır. Aksi halde fazla bir sıfırla büyük miktarlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

3-) Hat Üzerinden Telefon Bozdurma: Aynı elektronik eşya bozdurma gibi bu yöntemde de bağlı olduğunuz operatörün şubelerine giderek faturanız üzerinden telefon alabilir ve sıfır kutusuyla telefonculara satabilirsiniz.

ÖĞRENCİLER İÇİN ACİL NAKİT PARA BULMA YÖNTEMLERİ

Yukarıda bahsettiğimiz nakit para yöntemleri her ne kadar öğrenciler için de geçerli olsa da, gençlerin art niyetli insanlar tarafından dolandırılma ihtimalleri daha yüksektir. Bu nedenle öğrenciler için banka hesapları üzerinden gerçekleştirebilecekleri acil para bulma yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz.

1-) Nakit Avans: Özellikle üniversiteye yeni başlayan neredeyse her öğrencinin Ziraat Bankası hesabı bulunmaktadır. Bankanızın kredi kartı bölümünden size verilen limit kadar nakit avans çekebilirsiniz.

2-) Vakıflar: Hayırsever insanların toplandığı bu vakıflar, mevcut eğitimini sürdürmekte zorlanan öğrencilere destsek amaçlı burslar vermektedir. Bazı vakıflar geri ödemeli burs sağlarken bazıları ise tamamen ödemesiz şekilde bu gönüllülüğü yapıyorlar. İnternetten burs veren vakıfları bulup kurum desteğiyle belirli bir miktar burs imkânından yararlanabilirsiniz.

3-) Eksi Hesap Açma: Bu yöntemde ise öncelikle hali hazırda kullandığınız bankanın mobil bankacılık uygulaması üzerinden eksi bakiye-eksi hesap sayfasına giriyorsunuz. Buradan onaylayacağınız bakiye kadar borca girerek nakit para çekebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.