Murat Muratoğlu Kimdir, Nereli, Ne İş Yapar?

0

Ekonomi yazarlığı yapan Murat Muratoğlu, 1972 yılında İstanbul`da doğmuştur.  Son zamanda adından sıkça söz ettiren yazar, gazeteci olan Rahmi Turan`ın oğludur. Kendisi de şuan Sözcü Gazetesinde köşe yazarlığı yapan başarılı bir yazardır. Gizemli yazar olarak tanınır. Bu sayede bir çok insan Murat Muratoğlu kimdir? Sorusunu gündeme taşırlar.

 Kendisi evli ve 2 çocuk babasıdır. Pınar Oğuz ile 1999 yılında evlilik hayatına adım atmıştır. Aslında gerçek adı Murat Turan`dır fakat yazdığı yazılarda takma ad kullanmaktadır. Bu yüzden herkes Murat Muratoğlu diye bilmektedir. Yaşı çok genç olmasına rağmen bir çok alanda başarılı bir şekilde ilerlemiştir. Hem baba mesleği gazetecilik yapıyor hem de ekonomist ve yazarlığını konuşturuyor.

Murat Muratoğlu’nun Eğitim Hayatı

Yazdığı başarılı yazılarla adından her dönem sıkça söz ettiren Murat Muratoğlu kimdir? Sorusuna cevaben aslında başarılı bir ekonomisttir, diyebiliriz. Çünkü ekonomi üzerine o kadar fazla eğitim almıştır ki bu alanda ustaca yazılar yazmıştır. Hatta daha 15 yaşındayken bile küçük çaplı yatırımlarda bulunmuştur. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü başarılı bir şekilde bitirdikten sonra birçok firmada staj yapmıştır.

Mesleğini icra etmeye başladığı yıl genç yaşında Amerika`ya gitmiştir. Burada İkiz Kulelerde bulunan Emtia Borsasında 1 yıl boyunca çalışarak inanılmaz bir CV`ye imza atmıştır. Bu da aldığı eğitimlerin en büyüğüdür diyebiliriz. Bu genç yaşında ekonomiye olan ilgisini büyük azmiyle birleştirip; Amerika`da broker lisansını alan en genç ekonomistlerden biri olmayı başarmıştır.

Murat Muratoğlu’nun İş Hayatı

Amerika da geçirdiği bu başarılı yılların ardından bir anda ülkesi olan Türkiye`ye dönüş yapmıştır. Döndükten sonra edindiği bilgiler ışığında bir çok firmada birden fazla pozisyonda çalışma imkanı bulmuştur. Zaten eğitim ve staj geçmişi çok iyi olan ekonomist yazarı firmalar kaybetmek istemezler. Daha sonra birkaç gazetede yazarlık yapmaya başlamıştır. Bunlar Referans Gazetesi, Gözcü Gazetesi ve hala da çalıştığı Sözcü Gazetesidir.

Başarılı yazılarıyla bir hayli tutulan ve okunan yazar git gide baş yazar olmaya hak kazanmıştır. İnsanlar yazıları okuyup benimsedikçe yazarın daha fazla yazıları okurla buluşmaya başlamıştır. Murat Muratoğlu kimdir? Sorusuyla bir dönem gündemi meşgul eden gazeteciyi son zamanlarda televizyon görmeye başladık. Halk TV`de Erkin Şahingöz ile Ekoparazzit adıyla bir program sunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.