Start-up Nedir?

0

Amerika’da başlayarak tüm dünyaya yayılan bir kavram olan start-up, girişim olarak adlandırılabilir. Girişim sektörüne girecek kişilerin Start-up nedir? Konusuna hakim olması gerekmektedir. Sıfırdan başlayarak, hızla büyüyen tüm girişim ürünleri ve markaları start-up olarak geçmektedir. Amaç, insanlara hizmet vermektir. Bu hizmet veya ürün, zamanla herkesin aklında kalan bir markaya dönüşecektir.

Teknolojik alanı kullanan, herkese hitap eden ve hızlı bir şekilde büyüyen tüm ürünler startup olarak adlandırılır. Gelişmeye açık olan bu hizmetler, ihtiyaç duyulması gereken hizmetler de olmalıdır. Start-up içeren girişimcilik fikirleri, kısa zamanda insanların ihtiyaçları haline gelir. Start-up ile girişimcilik arasında belirgin farklar vardır.

Start-up Nasıl Kurulur?

Her insanın hayali arasında dünyayı etkisi altına alacak bir şey pazarlamak veya üretmek vardır. Start-up kurmadan önce en önemli aşama sabırdır. Emek ve sabır gerektiren bu süreç, zaman içinde anlam kazanmaktadır. Öncelikle bir start-up kurmak istiyorsanız, eksiklerin farkında olmanız gerekmektedir. Dünyadaki çoğu başarılı start-up girişimi, çevredeki eksikliklerin farkına varılması ile ortaya çıkmıştır.

Start-up nedir sorusunun yanında başarılı start-up nasıl kurulur? Sorusuna, Uber’i örnek gösterebiliriz. Uber, taksiden memnun olmayan insanları oldukça mutlu etti. Ayrıca böyle bir hizmetin eksikliğinin farkına varılması da bu projenin başarılı bir hal almasını sağlamıştır. Aklınıza gelen projeleri, kağıda dökerek gözünüzde canlandırarak eksikleri farkına varabilirisiniz.

Başarılı Start-up Örnekleri 2021

  • Bir araca sahip olan insanların kazanç elde edebildiği en başarılı start-up örneklerinden biri Uber’dir. 2009 yılında kurularak bugün hemen hemen dünyanın her yerinde kullanılmaktadır.
  • Pahalı telefonlara para vermek istemeyen fakat kaliteli telefon kullanmak isteyenler için Xiaomi, en iyi start-up örneklerinden bir tanesidir. 2021 yılı satışlarında da patlama yaratmayı başarmıştır.
  • Türkiye’de başarılı start-up örneğine ve start-up nedir? Sorusuna Getir örnek gösterilmektedir. Kapıya kadar istenen ürünlerin getirilmesi ve kısa bir süre de bunun yapılması kullanıcılarını mutlu ediyor.
  • İkinci el kıyafetlerin satılmasına aracı olan bir site olan Gardrops, herkesin kullandığı bir uygulama denebilir. Hem ek kazanç hem de sürekli gelişim halinde bir mecra!

Görüldüğü üzere başarılı start-up örnekleri söz konusu olduğunda karşımıza geniş bir alternatif seçenekler çıkmaktadır. Böylece start-up örnekleri vasıtasıyla yeni kapıların açılması da mümkün hale gelmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.