XRP Nedir? Ripple Alım Satımı Nasıl Yapılır?

0

Gelişen teknoloji ile birlikte her alanda olduğu gibi ekonomi sisteminde de değişimler ve yenilikler yaşanmıştır. Son yıllarda normal para sisteminin yanında kripto para da kullanılmaya başlamıştır. Kripto para birimlerinin kullanılmaya başlaması ile birlikte bu para biriminin ödeme sistemleri ve ödeme ağları devreye girmeye başlamıştır.  XRP nedir? şeklinde sorulan sorulara verilebilecek en kısa cevap XRP kripto para değeridir olacaktır. Bu paranın ödenmesi ile ilgili oluşturulan ödeme ağına da Ripple adı verilmektedir. Ripple’nin diğer kripto paradan farkı belli bir merkezinin bulunması ve bu merkezden yönetilmesidir.  Bir şirkete ait olan bu ödeme sisteminde defterler de yine şirket tarafından tutulmaktadır.

Ripple Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Ripple’nin işlemleri Blockhain üzerinden yapılmaktadır. Özellikle çok yüksek miktarlardaki paraların transferinde bu yol kullanılmaktadır. Bu transfer yolu çok daha hızlı, güvenilir ve çok daha ucuz olarak yapılmaktadır. Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse’dir. Bu şirketin çok sayıda ve dünyanın farklı yerlerinde ofisleri bulunmaktadır.

Dünya üzerinde en büyük üçüncü kripto para birimi özelliğine sahip olan Ripple ile ilgili birçok soru akla gelmektedir. Ripple alım satımı nasıl yapılır sorusu bu merak edilen sorulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ripple’nin bankalar ve şirketler tarafından çok fazla kullanılmasının en büyük sebebi olarak bu para biriminin bir şirkete ait olması, belli bir merkezinin olması olarak gösterilebilir.

XRP’nin Avantajları Nelerdir?

Kripto para denildiğinde akla madencilik ve üretim gelmektedir. XRP’nin diğer kripto paralardan farkı madencilik ve üretim yapmamasıdır. Bu para biriminin bütün değerleri şirket tarafından ortaya konulmaktadır. Ripple’nin güvenilir bir para birimi olarak işlem görmesinde şirket tarafından denetlenebilir olmasıdır. Ayrıca bu para biriminde saniyede ortalama 1500 işlem yapılmaktadır.  

Yapılan işlem karşılığında alınan komisyon bakımından da Ripple oldukça cazip seçenekler sunmaktadır. Ripple alım satımı ülkemizden çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İnternet üzerinden Ripple al sat şeklinde bir arama yapılması durumunda ilgili merkezlere ulaşmak mümkün olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında XRP nedir? Sorusuna isabetli bir şekilde yanıt vererek, bu tarz yatırımların avantajlarından da bahsettik!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.