25 Bin TL İle İş Kurma Fikirleri

0

Siz hiç 25 bin TL ile iş kurma fikirleri ya da kendi işinizi kurma hayallerine kapıldınız mı? Günlük hayat, bir iş yerinde maaş ile çalışma veya kendi işinizi kurarak hayatınızı idame ettirme yolu ile sürdürülebilen bir kavram. Avrupa’da yaşayan insanların cari fazla veren ülkeler veya haftalık çalışma saatlerini aza indirgeyen kavramları tartıştığı son dönemde, Türkiye’deki insanlar ise ay sonunu nasıl getireceklerine veya bir başkasının yanında çalışmayıp kendi işlerini nasıl kuracaklarına yönelik hayaller içinde yaşamakla geçiyor. Elinizde 25 bin TL olsa, bugün kurabileceğiniz iş fikirleriniz var mı?

25 Bin TL ile İş Kurulur Mu?

25 Bin Lira, geçmiş dönemler için iyi bir meblağ olabilir. Ancak, bugün için 25 Bin TL, bir otomobil parası bile etmiyor diyebiliriz. Yeni otomobillerin fiyatları, ortalama 100 Bin TL’den başlıyor. Buradan bakınca, 25 Bin TL ile bir galeri açamayacağınız kesin. Bu para ile nasıl bir iş yapacağınızı düşündüğünüzde, aklınıza ilk gelmesi gereken soru ”Hangi işi daha iyi yapabilirim?” olmalı.

Zira birçok insan kendi işi olsun veya olmasın, bir başka insanın yanında veya bir şirkette, bir iş kolunda uzmanlaşıyor. Bu sebeple belirli bir mesleğiniz varsa, marangoz, inşaat ustası, terzi ya da kasap, bu durumda 25 Bin TL ile iş açmamanız için bir sebep yok. 25 Bin TL az görünse bile temel ihtiyaçları karşılayabilecek ve bir iş kurulabilecek önemli bir miktar.

25 Bin TL ile Hangi İşler Kurulabilir?

Hayatı boyunca başkalarının yanında çalışmış ve iş kurma hayali ile yanıp tutuşmuş insanlar, elinde sermayeleri olsa ne yapardı bilinmez. Ancak, bir iş kurmak için her zaman yüz binlerce lira sahibi olmak gerekmiyor.

 Küçük adımlar ve başarılı bir ticari hayat sürdürebilmek, işi ilk etapta cüzi tutarlara açabileceğinizin göstergesi. Cebinde veya kenarda 25 bin TL bulunan biri için yapmanız gereken tek şey kendinize güvenmek ve hayal gücünüzü kullanmak. 25 bin TL ile kurulabilecek işlere gelince;

  • E-Ticaret Sitesi Kurmak
  • Tekel dükkânı açmak
  • Youtube kanalı kurmak ya da İçerik Sitesi Açmak
  • Çiğköfte bayiliği almak
  • Borsa’da yatırım yapmak

Gibi birçok iş kurulabilmekte

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret sitesi kurmak ya da E-Ticaret sitelerinde satış gerçekleştirmek, fiziki bir mağazada sınırlı sayıda müşteriye erişmektense, online olarak milyonlarca kişiye hitap etmek demektir. Bu sebeple 25.000 TL ile doğru yatırım aracını bulmanız ve niş bir ürün bulmanız durumunda, E-Ticaret siteleri sizler için müthiş kazançlar elde edebilecek bir yerdir. Bunun için yapmanız gereken şey ise şahıs veya limitet şirketi kurmak ve işi resmiyete dökmektir.

Tekel Dükkânı Açmak

Tekel dükkânı açmak, getirisi ve götürüsü tartışıldığında son derece iyi kazandıran ve kendi başına bu işi yapan biri için iyi gelir sağlayan bir yatırım aracıdır. Tekel bayiinde satışa sunulacak olan aperatif gıda, muhtelif alkollü, alkolsüz içecek ve tütün ürünleri, iyi kazanç sağlamak için önemli ürünler olarak biliniyor.

Youtube Kanalı Kurmak

Bir Youtube kanalı açarak eğlenceli fikirlerinizi paraya dönüştürmeniz mümkün. Bunun için biraz şans biraz da yaratıcılık kafi. Burada 25.000 TL’yi değerlendirmeniz gereken ürünler ise iyi bir kamera, iyi bir telefon, iyi bir bilgisayar ve iyi bir mikrofon olacaktır. Bunlar dışında montaj programı ve lisanslı yazılımlar için de bir miktar paraya ihtiyacınız olabilir. Başlangıç düzeyi için garip gelebilir, ancak video kalitesi bu iş için oldukça kıymetli bir unsur.

25.000 TL’nin çok az bir miktarına, iyi bir alan adı alarak bir içerik sitesi açmak da isteyebilirsiniz. Muhtemel masraflarınız tema, alan adı, SSL sertifikası ve hosting ile 1.000 TL gibi bir rakama tekabül edecektir. Bu süreçte düzenli içerik oluşturmak sureti ile bir süre sonra kesintisiz olarak gelir elde edebilmeniz mümkün. Üstelik sermayenin çoğu da size kalacak ve ikinci bir yatırım ihtimali ile değerlendirilebilecektir.

Çiğköfte Bayiliği Açmak

Elinizde bulunan 25.000 TL’yi değerlendirebileceğiniz bir diğer iş kolu da çiğköfte bayiliği. Etsiz çiğköfte bayilikleri hala sudan ucuz ve hala çok fazla satış yapıyorlar. Böyle bir düşünceniz olması durumunda, işlek bir cadde üzerinde iyi hizmet veren bir marka olarak büyük gelirler sağlayabilirsiniz.

Borsa’da Yatırım Yapmak

Borsa, bilmeyenler için risk teşkil etse de küçük bakiyeler ile kendinizden emin olana dek yatırım yapmayı öğrenebileceğiniz bir araç. Borsa’da her şeyi öğrendiğinizi düşünüyorsanız, 25.000 TL’yi katlamamak için hiçbir neden yok. Bir iş kurma konusuna gelindiğinde ise küçük bir ofis kurarak başka insanlara da aracı hizmet verebileceğinizi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.