Ekos Halka Arz Oluyor-Arz Süreci (EKOS Teknoloji ve Elektrik A.Ş)

0

Borsa İstanbul’da halka arz rüzgarı devam ediyor. Her ne kadar hisse senetlerinde sıkıntılı bir süreç yaşanıyor olsa da SPK halka arzları onaylamaya ara vermiyor. Son bültende onay verilen halka arzlardan biri ise EKOS halka arzı. Bu bölümde şirketin halka arzı ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı bir içerik hazırladık. 15 Kasım 2023’te başlayacak olan Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. halka arzı ile ilgili öne çıkan başlıklar ve akıllara takılan soruların cevapları..

Halka Arz Detayları

Halka Arz Tarihi: Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş.’nin halka arzında talep toplama tarihleri, 15-16 Kasım 2023 olarak belirlenmiştir. Henüz hangi gün işlem görmeye başlayacağı netleşmeyen EKOS hisse senedinin büyük ihtimalle önümüzdeki hafta işleme açılması bekleniyor.

Halka Arz Fiyatı: Ekos halka arzında talep toplama tarihi ile beraber arz fiyatı da belli oldu. Hisse fiyatı 12,77 TL olarak belirlenmiş olup, yatırımcılar her bir lot için 12.77 TL ayırmak durumundadır. Açılışı itibarıyla tavan olması beklenen Ekos hisse senedinde tavan serisinin kaç gün süreceği ise yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Katılım Bankaları: Halka arza katılım için Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, TEB, QNB Finansbank, Denizbank, Kuveyt Türk, Burgan Bank ve diğer tüm bankalar ile aracı kurumlar kullanılabilecektir. Talep toplama tarihlerinde saat 10.30-13.00 arasında talep girişi yapılabilecektir.

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. Halka Arz Detayları

Dağıtım ve Katılım: Toplamda 60.000.000 lot hissenin dağıtımı yapılacak olup, 3 milyon kişinin katılması durumunda kişi başına 20 lot hisse düşmesi beklenmektedir.

Hisse Kodu: Halka arz için belirlenen hisse kodu “EKOS” olarak açıklanmıştır.

Eşit Dağıtım: Halka arz, tamamen eşit dağıtım yöntemine göre gerçekleştirilecektir.

EKOS Halka Arzına Nasıl Katılım Sağlanır?

Halka arz nedir, halka arzdan hisse nasıl alınır gibi sorular borsa hakkında son aylarda en çok karşımıza çıkan sorular. Bu nedenle SorularlaForex ekibi olarak halka arz katılı süreçleri hakkında ayrıntılı bir içerik hazırladık. Halka arza nasıl katılırım sorusunun genel cevabı için halka arz nedir başlıklı makalemize göz atabilirsiniz. Biz EKOS halka arz tarihi ve katılımıyla ilgili merak edilen diğer soru başlıklarına bakalım.

Talep Yapma Yöntemi: Talep girişleri, halka arz sekmesinden değil; normal hisse alım süreci gibi EKOS.HE ya da EKOS.H kodlu hisse seçilerek, saat 10.30-13.00 arasında alış emri girilerek yapılacaktır. Emir tipi olarak IKG (İptale kadar geçerli) seçilmesi gerekmektedir.

Katılım Endeksi Uygunluğu: Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş. halka arzı, katılım endeksi şartlarını sağlamaktadır ve helal hassasiyeti olan yatırımcılar için uygun görülmektedir.

Teminat ve Blokaj: Halka arzda teminat ve blokaj yöntemleri kullanılamayacaktır. Katılım için nakit ve T1 T2 bakiyeleri kullanmak mümkündür.

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş.’nin halka arz süreci hakkında önemli bilgileri sizlerle paylaştık. Bu halka arza katılmayı düşünüyorsanız, halka arz hakkında farklı sorularınız var ise bize yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. EKOS hisse senedi ve diğer halka arz olacak hisseler hakkında güncel bilgilere ulaşabilmek için web sitemizi takipte kalmanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.