Saç Ekimi Fiyatları 2021, Güncel Saç Ekimi Ücretleri

0

Son zamanlarda insanların saç ekimi konusundaki araştırmaları hız kazanmış durumdadır. Saç ekimi fiyatları 2021, güncel saç ekimi ücretleri hakkında yeni gelişmeler ve güncel fiyat bilgileri yazımızda sizlerle paylaşılacaktır. Merak ettiğiniz tüm fiyat gelişmelerini yazımızdan öğrenebilirsiniz. İnsanların büyük sorunlarından biri olan saç dökülme probleminin çözümü için birçok tedavi merkezleri araştırılıyor ve en iyi hizmete ulaşmak için gereken tutarlarda ücretler veriliyor.

Saç ekimi için kullanılan çeşitli yöntemler söz konusudur. Bunların uygulanması kişinin saç yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu tekniklerin saç üzerinde uygulanması saç ekimi fiyatlarında da belli farklar oluşturmaktadır. FUE tekniği diye bilinen uzun saç ekimi güçlü saçlardan alınan saç tellerinin güçsüz bölgelere aktarılması tekniğidir. Bu tekniğin fiyatı diğer tekniklerin fiyatlarından biraz daha pahalıdır. Bu işlemin güncel fiyatları 8.000.00 TL den başlayıp 20.000.00’tl ye kadar yükselmektedir.

Saç Ekimi Teknikleri Ve Uygulama Fiyatları 2021

Saç ekimi için uygulanan tekniklerin birçoğunda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Saç ekimi teknikleri ve uygulama fiyatları 2021 de en çok bilinen ve kullanılan yöntem olan FUE yöntemi 8 bin TL ile 20 bin TL arası bir fiyat aralığı vardır. Bu tekniğin yanında popüler diğer Mega saç ekim tekniğinde amaç köklerin güçlendirilmesi ve çok sayıda kök arttırma tekniği olarak bilinen teknik belli saç ekim merkezlerinde fiyatları değişkenlik göstermektedir. 

Fakat bu işlemin maliyeti ortalama 6 bin TL ile bin TL arası bir fiyat aralığı vardır. Bunun yanında robotik saç ekim yöntemi ise kişinin fotoğraf çekilerek çizelgesi oluşturulur ve seyrek bölgeler sıkılaştırılıp iki yıl süre ile protez saç kullanımı yapabilirler. Bu tekniğin fiyatı ise ortalama 7 bin TL’den başlayıp 13 bin TL’nin üstüne kadar çıkmaktadır.

Kadınlarda ve Erkeklerde Saç Ekimi Ücret Farkı

2021 yılını incelediğimizde kadınlarda ve erkeklerde saç ekimi ücret farkı kadınların saç ekimi işlemlerinde erkeklere oranla daha pahalı ve maliyetli olduğu gerçeği mevcuttur. Kadınlarda uygulanan teknikler erkeklere göre daha titiz ve özenli ortamlar gerektirir. Elbette ki kadınlar saçlarına daha fazla önem vermektedir. Bu sebeple kadınların ekim için kullandığı greft miktarı erkeğe oranla daha fazla olduğu için ödeyeceği tutarda o oranda erkeğe kıyasla daha fazla olmaktadır.

1 greft ortalama 2 ile 4 adet saç telini barındırır.  İstanbul için 1 greftte 2 ile 4 adet saç teli mevcuttur. İstanbul için 1 greft fiyatı 5 TL ile 10 TL arasındayken daha farklı bölgelerde fiyatlar 4 TL ile 8 TL arasına kadar düşmektedir. Bu bağlamda bir kadın 10000 adet greft bir saç ekimi için 50 bin TL’ ye kadar ücret ödeyecekken erkeklerde bu durum daha az fiyatlara düşecektir. Bütün bu bilgiler ışığında saç ekimi fiyatları 2021 yılında karşımıza farklı ücret tarifleri halinde çıkar!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.