VİOP Avantajları ve Riskleri Nelerdir?

0

VİOP Avantajları ve Riskleri Nelerdir?

Açılımı; Vadeli İşlem Opsiyon Piyasası olarak belirtilen VİOP, vadeli işlem sözleşmelerinin sanal platformda alım satımının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Borsa İstanbul bünyesinde faaliyet göstermekte ve oldukça geniş bir hizmet alanına hitap etmektedir. VİOP avantajları ve riskleri nelerdir, sorusu yatırımcılar tarafından en sık sorulan sorular arasında bulunmaktadır. Uluslararası düzeyde de yetkin bir finansal market olma yolunda emin adımlarla yürüyen VİOP, yatırımcılarına büyük avantajlar sağlamaktadır.

Kurumsal ve bireysel birçok yatırımcının başvurduğu finansal süpermarketlerden biri ola VİOP’a herkes kolayca ulaşabilir. SPK’nın belirlediği sınırlar çerçevesince işlem gerçekleştiren VİOP, bünyesinde birçok yatırımcıyı barındırmaktadır. SPK tarafından lisanslı yatırım kurumlarından bir müşteri hesabı açarak sizler de VİOP’ta yatırım yapabilirsiniz. VİOP yatırımcısına her zaman alternatifi bol olan yatırım olanakları sunar! Dolayısıyla VİOP piyasasını tercih eden yatırımcıların sayısı her geçen gün itibariyle artış göstermektedir. Peki VİOP yatırımcısına hangi avantajları sağlar?

VİOP Avantajları Nelerdir?

Spot piyasalarda bulunmayan kaldıraç sistemi, VİOP’ta bulunmakta ve bu da yatırımcılara büyük kar sağlamaktadır. Aynı şekilde çift yönlü işlem imkanı sunan VİOP, vergi konusunda avantaj da sağlamaktadır. Fiyatların düşüşüne yatırım imkanı sunan VİOP ile yatırımlarınızdan karşı tarafın risklerinden korunarak kar elde edebilirsiniz. Kaldıraçlı işlem özelliği sunan VİOP, günlük olarak da faiz getirisi sunar.

VİOP Avantajları ve Riskleri Nelerdir?

VİOP üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemleriniz takas kurumu tarafından garanti altına alınarak zarar görmeniz engellenmiş olur. VİOP işlemlerinden elde edilen kazançlar yüzde sıfır stopaja tabidir. Düşen fiyatlar üzerinden yatırım imkanı sağlayan VİOP ile yatırımlarınızı kazançlı gelirlere çevirebilirsiniz. VİOP avantaj ve riskleri nelerdir konusunda detaylı bir araştırma yaparak bu noktada yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Peki; VİOP yatırımcılar açısından hangi riskleri içeriğinde barındırır?

VİOP Dezavantajları Nelerdir?

Tüm yatırım araçlarında olduğu gibi VİOP’ta da birtakım risk faktörleri bulunmaktadır. Bu noktada yatırımcıların doğru hamlelerle doğru işlem gerçekleştirmeleri gerekir. Örneğin VİOP üzerinden işlem gerçekleştirirken fiyat değişim riski göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda kaldıraç usulü, sağladığı avantaj kadar risk de sunmaktadır. Bu doğrultuda yatırımcıların VİOP avantajları ve riskleri nelerdir sorusuna cevap bulmaları ve buna göre işlem gerçekleştirmeleri önerilmektedir.

Bütün bu bilgiler ışığında VİOP her zaman etkili teknik analiz kabiliyeti bulunan yatırımcılara alternatifi bol olan fırsatlar sunar! Ancak VİOP’ta kar etmenin en büyük kriteri, güncel gelişmeleri yakından takip etmektir. Yine en güncel bilgiler ışığında yatırım dünyasındaki gelişmeleri yakından takip etmek şarttır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.