Azerbaycan Asgari Ücret

0

Azerbaycan’da işçi ücretleri, meslek sınıfına göre ortalama ücretler ve Azerbaycan’da asgari ücrete ilişkin bilgileri bu yazımızda sizler ile paylaşıyoruz. Azerbaycan Asgari Ücret ne kadar? Azerbaycan’da Asgari Ücret – Azerbaycan’da İşçi Maaşları. Azerbaycan para birimi manattır, asgari ücret, 2019 yılı için 541 manat iken, ülke ekonomik gelişme devam ediyor. Yaklaşık 7,2 milyar dolarlık bir ekonomi girdisi ile Azerbaycan ekonomisindeki asgari ücret geliri ortalama bir yaşam standardı vaat ediyor. Buda, Kafkasya bazındaki en gelişmiş ekonomilerden birine sahip olan, Azerbaycan’ı bölgenin tercih edilen seçimlerden biri yapıyor.

Azerbaycan Asgari Ücret
Azerbaycan Asgari Ücret

Türkiyeli işçilerin istihdamı konusunda Azerbaycan’ın cömert olduğunu söylemek yanlış olmaz. Daha iyi bir yaşam sürmek için vasıfsız işçi olarak bile Azerbaycan’a gitmek mümkün. Türkiye’de hali hazırda var olan asgari ücretle karşılaştırıldığında bu açıdan çok büyük bir fark yoktur. Çalışma saatleri günde 8 saat iken, bir kişinin çekirdek ailesiyle birlikte Azerbaycan’da asgari ücretle ortalama bir yaşam sürmesi mümkündür. Ekstra olarak, kişinin sahip olduğu ilave yetenekleri ile çok daha yüksek seviyelerde maaşlar alınabilir. Bunlardan biri bilgisayar bilgisine sahip olduğunuzu gösteren belgedir. Ayrıca, yabancı dil bilmek, daha kolay iş bulmanıza yardımcı olur.

Azerbaycan’da Asgari Ücret -Azerbaycan’da İşçi Maaşları

Neredeyse tüm işçilerin ek vardiya ve fazla mesai süreleri vardır, ancak yasalarla belirlenmiş 8 saatlik bir çalışma kuralı vardır. Bu nedenle, Azerbaycan’daki işçilerin maaşları büyük ölçüde değişkenlik gösteriyor. Aynı işi yapan insanların özellikleri bile maaşlarda farklılıklara yol açabilir. İnşaat sektörü Azerbaycan’da işçi olarak çalışmak isteyenlerin ilk tercihi olsa da, hemen hemen her sektörde çalışmak mümkündür. Bir inşaat işçisi olmak için liseden mezun olmanız ve İngilizce ya da Rusça konuşabildiğinizin tespit edilmesi yeterlidir. Ayrıca, ilgili sektördeki deneyiminiz maaşları çok daha yüksek yapan faktördür.

Bir İşçinin ortalama ücreti 250 dolar civarındayken, kişinin ustabaşı olması durumunda bu ikiye katlanabilir. Ek olarak, mevsimlik inşaat işleri yarı zamanlı çalışmanın yanı sıra tam zamanlı olarak da yapılabilir. Araba tamircisi ve elektronik eşya tamircileri maaşları 300 dolar civarındadır. Azerbaycan’da işçi maaşları kişinin becerilerine göre artabilirken, esnek çalışma saatleri olan kişiler çok daha yüksek kazanımlar elde edebilirler. Kozmetik veya lojistik sektöründe işçi alımı yapılırken, kişinin gıda işletmelerinde işçi olarak çalışması da oldukça muhtemeldir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.