Dünyanın En Zengin Aileleri

0

Yaşamda gerekli doğru adımları atarak, dünyanın en zengin aileleri sıralamasına giren pek çok aile bulunmaktadır. Bu aileler, belli bir noktayı yaşamlarında aşmış, gerek şirket kurarak gerek de başka şans biçimlerini kullanarak, hem maddi hem de manevi açıdan ayrıcalıklı duruma gelmişlerdir. Böylece insanlar tarafından saygı duyulan, basın tarafından ilgi gösterilen ve neredeyse her insanın hayalinde bulunan konuma ulaşmışlardır. Bu tarz insanlardan dünya üzerinde çok sayıda bulunmasına rağmen bunlardan bazıları en üst sıralamada kendilerini göstermişlerdir.

Walton Ailesi

Walton ailesi Amerika bölgesinin en zengin ailesidir ve bazı açılardan da dünyanın en varlıklı ailesidir. Değer zinciri sıralamasının en üst kısmında, 2019’da ailenin her bir üyesinin 44 milyar dolardan daha fazla değer taşıyor. Walmart market zincirlerinin kurucusu ve sahibidir. Bu kurum perakende olarak piyasada bir devdir ve böylece büyük saygı duyulan bir şirkettir. 1962 yılında ailenin Sam Walton

üyesi tarafından hizmete sunulan kurum ailenin dünyanın en zengin aileleri konumuna getirmeyi ve bu sıralamada en üst noktaya ulaşmaya sağlamıştır.Bu kurumun tahmin edilen bilgilere göre 514.4 milyar dolarlık bir varlığa sahip olduğu yönündedir.

Mars Ailesi

126 milyar dolar varlığı bulunan ve dünyanın en zengin aileleri sıralamasında ikinci sıraya adını yazdırmış olan, Mars ailesi bugün ve her yerde bulunan eşsiz, uzun ve popüler şekerleri satan bir aile şirketi barındırmaktadır. Her bir aile üyesinin neredeyse 24 milyar dolar varlığı bulundurmaktadır.

Koch Ailesi

Varlık değerleri 124 milyar dolar olan, Koch ailesi dünyanın en zengin aileleri sıralamasında üçüncü olarak bulunmaktadır. Endüstriyel anlamda kurulan bir aile şirketinin doğru adımları ile bu noktaya gelmiştir.

Dünyanın En Zengin Diğer Aileleri

İlk üç sıralamada yer alan varlıklı ailelerin yanı sıra, yine pek çok algıyı kendi üstlerine çeken ve maddi anlamda ilk üç sıralamaya yerleşemese de önde olan isimler vardır.

Bu isimler şöyledir;

  • Al Saud ailesi
  • Wertheimer ailesi
  • Dumas ailesi
  • De Mevius ailesi

Varlıklı ve değerli şirketleriyle ön plana çıkarak dünyanın en zengin aileleri kapsamına girmişlerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.