Emeklilere Kredi Veren Bankalar

0

Günümüz şartlarında bankalar ile münasebet halinde olmayan birey kalmamakla birlikte kredi kullanma oranları en yüksek olan kişiler arasında emekliler yer alır, o halde akıllara ilk olarak emeklilere kredi veren bankalar hangileri sorusu gelir. Emekliler maaşlarının her ay alması ile garanti müşteri sınıfında yer aldığından dolayı aslında bütün bankalar ile rahatlıkla çalışabilir ancak bankalarında kendilerine göre kriterleri olduğunu unutmamalıyız.

Faizsiz Veya Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar

Emeklilere kredi veren bankalar listesinden ziyade aslında emekliler için faizsiz ya da düşük faizli kredi verenlerin listesine bakmakta fayda var;

  • PTT işletmesinin artık emekliler ile çalıştığını maaş ücretlerinin ödenmesinin yanı sıra uygun şartlı olarak kredi verenler arasında yer alır,
  • Ayrıca devlet bankası olan T.C Ziraat bankası da çoğu koşul ve zamanda emeklilerin büyük yardımcısı ve destekçisidir,
  • Diğer bir devlet bankası olan Vakıflar bankası emekliler için yardımcı olan bankalar sınıfında yer alır,
  • Ayrıca Türkiye Finans Katılım veya Albaraka Türk Katılım gibi özel bankalarda uygun koşullarda emeklilere kredi kullandırabilmektedir.

Kredi İçin Emekli Maaşının Taşınması

Emeklilere kredi veren bankalar ve özellikle özel kuruluşlu bankalar biraz daha katı kurallara sahiptir diyebiliriz, her ay garanti olarak maaşlarının yatması üzerine çoğu banka kredi kullanımında emekli maaşlarını teminat olarak baz alır.

Bu nedenle de genellikle kredi kullanımlarında ilk şart olarak maaşının bankalarına taşınması koşulunu öne sürer, emeklilerin kredi kullanımında desteklenmesi bir bakıma emeklilere yapılan ikramiye ödemeleri ile de desteklenmiş olduğunu unutmamalıyız.

En Uygun Faiz Oranları

Yeni yılın yaklaştığı şu son dönemlerde devlet ve özel bankaların çoğu çeşitli kampanyalar ile birlikte düşük faiz oranlarıyla emeklilerin dikkatini çekmeyi ve yüzünü güldürmeyi başarmıştır. %0,98 faiz oranları ile ilk sırayı TEB bankası alırken ikinci sırada %0,99 faiz oranı ile İNGBANK yer alır, tabi kredi kullanırken önceliği mevcut kredinizin olup olmadığı unsuru da etkiler. Ayrıca bazı bankalarda da kişiye özel faiz oranlarının uygulandığı baz alındığında sürekli alışverişinizin olduğu bankanın seçilmesi elbette daha mantıklı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.