Fransa Asgari Ücret

0

Fransa’da asgari ücret tutarı Ocak 2019’dan bu yana 1,522 Euro’dur. Türk Lirası’na çevrildiğinde yüksek görünse de, burada temel ihtiyaçların maliyeti göz ardı edilmemelidir. Bu şehirlerin başında Paris geliyor. Diğer şehirlerde ve banliyö kentlerinde yaşamak çok daha ucuz. Fransa asgari ücreti Ocak ve Temmuz aylarında artırıyor. İstatistiklere göre en yüksek artış oranı Ocak ayında daha yüksek oluyor.

Fransa, vatandaşlarına sunduğu fırsatlar açısından az sayıda Avrupa ülkesinden biri. Ticaret alanında önemli girişimler var. Endüstride olduğu gibi tarımda da gelişmiştir. Buradaki en önemli faktör verimli toprak ve iklimdir. Fransa, Manş denizi (İngiliz Kanalı) ve Akdeniz ile çevrili bir ülkedir. Almanya, İngiltere ve İspanya’ya yakındır. Ilıman Akdeniz iklimi, Akdeniz kıyılarında olduğu gibi soğuk kıyı bölgelerinde de baskındır.

Fransa Asgari Ücret
Fransa Asgari Ücret

Avrupa’nın en batı kesiminde yer alması ve önemli ticaret merkezlerine yakınlığı, Fransız ekonomisi üzerinde olumlu etki yapmıştır. Fransa verimli topraklarıyla tarımda önde gelen ülkelerden biridir. Ekonomisinin en önemli kaynaklarından biri tarımdır. Çalışma süresi açısından Avrupa Birliği ülkeleri arasında en esnek çalışma saatlerine sahiptir. Genel olarak, haftalık ortalama çalışma süresi otuz beş saati geçmez. Ailelere gelir testi yapılır ve kira ödeneği gibi bazı haklar verilir.

Fransa Asgari Ücret – Çalışma Hayatı

Düşük gelirli aileler için ek yardımlar vardır. Fransa’da, çocuk ve aile yardımları da çok önemlidir. Çocuklu aileler, çocukların eğitim ve çeşitli masraflarını karşılamak için devletten destek alırlar. Çocuklar, yeni başlayan-başlangıç ​​okulu adı altında yardım alır. Gelir vergisi çalışan ailelere ödenen aile ödeneğinden düşülmez ve maaş kalemlerinden birini oluşturur.


Tüm profesyonel gruplar değerlendirildiğinde Fransa’daki ortalama ücret 1865 Euro civarındadır. Öte yandan, iyi bir üniversite diplomasına ve deneyime sahip olmak ücret üzerinde belirleyicidir. Bir kamyon şoförü, 3600 Euro’ya kadar maaş alabilir. Fransa’da ücretler bu açıdan farklılık gösterirken, vasıfsız işçiler için aylık ortalama maaş 1800 Euro’dur. İnşaat işçilerindeki birkaç yıllık tecrübenin bir sonucu olarak, maaşın 2400 avroya çıkması normaldir. Badana-boya yapan işçiler için ortalama 2200 Euro maaşlar alınır. Taşeronlar aracılığıyla asgari ücretle başlamak da mümkündür. Fransa’da, ücretlerde yıllık% 15 deneyim artışı var. Otomotiv fabrikalarında çalışma kapasitesine sahip kişilerin maaşları 4500 Euro kadardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.